Logowanie
EN pl

O faktoringu O faktoringu

Czym jest faktoring?

Faktoring to usługa finansowa polegająca na wykupie przez firmę faktoringową od przedsiębiorstwa należności z tytułu sprzedaży towarów lub usług. Dzięki temu przedsiębiorstwo uzyskuje środki finansowe zaraz po wystawieniu faktury.

Usługa faktoringu jest kompleksowa. Poza zapewnieniem szybkiego dostępu do gotówki, faktoring to także pakiet dodatkowych usług, takich jak prowadzenie kont rozliczeniowych odbiorców, monitorowanie i egzekwowanie płatności oraz przejęcie ryzyka niewypłacalności odbiorcy.

Dlaczego faktoring?

 1. Poprawia płynność finansową firmy. Faktoring dostarcza przedsiębiorstwu natychmiastowego zastrzyku gotówki poprzez uwolnienie środków zablokowanych w niezapłaconych fakturach.
 2. Oszczędza czas i redukuje koszty związane z zarządzaniem należnościami. Faktoring pozwala uwolnić się od pracochłonnych i uciążliwych czynności związanych z monitorowaniem i egzekwowaniem spływu należności. Zadania te przejmuje na siebie faktor, a firma może się skoncentrować na swojej podstawowej działalności.
 3. Zwiększa bezpieczeństwo współpracy z odbiorcami. Faktor przejmuje ryzyko niewypłacalności odbiorców firmy.
 4. Łatwo dostępna forma finansowania. W porównaniu z tradycyjnymi formami finansowania krótkoterminowego, takimi jak kredyt obrotowy, faktoring nie wymaga od firmy przedstawiania zabezpieczeń materialnych. W faktoringu obowiązują również uproszczone procedury przyznawania finansowania i sprawne udostępnienie środków.
 5. Nie obciąża bilansu firmy w przeciwieństwie np. do kredytu obrotowego (dotyczy faktoringu pełnego).
 6. Pozwala na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa, które może zaoferować odbiorcom konkurencyjne terminy płatności przy zachowaniu optymalnej płynności finansowej.

Dla kogo faktoring?

Faktoring ma zastosowanie we wszystkich branżach i segmentach rynku. Usługa faktoringu to optymalne rozwiązanie dla firm, które:

 1. potrzebują elastycznego i dopasowanego do bieżących potrzeb źródła finansowania
 2. stosują odroczone terminy płatności (kredyt kupiecki)
 3. prowadzą cykliczną sprzedaż do stałego grona odbiorców
 4. poszukują innych niż kredyt obrotowy źródeł finansowania bieżącej działalności
 5. chcą ograniczyć ryzyko niewypłacalności odbiorców
 6. chcą poprawić bądź utrzymać dyscyplinę płatniczą kontrahentów

Skontaktuj się z nami

Kuke finance - kontakt

+48 22 233 07 08

Kuke finance - kontakt

Kuke finance - kontakt

formularz kontaktowy