Logowanie
ENG pl
Aktualności

Wyniki firm faktoringowych w 2016 roku

25.01.2017

W 2016 roku KUKE Finance sfinansowała obrót o wartości 1 064 mln zł, co w porównaniu z rokiem 2015 (260 mln zł) stanowiło wzrost o 309%. Tym samym KUKE Finance odnotowała najwyższą dynamikę wzrostu obrotów spośród firm zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów.

Po czterech kwartałach 2016 r. faktorzy z Polskiego Związku Faktorów zrealizowali obroty o łącznej wartości 158,2 mld zł. W porównaniu do ubiegłego roku jest to wzrost o 20,6%. Polski rynek faktoringu nieprzerwanie od 2009 roku wykazuje dwucyfrową dynamikę wzrostu.

W roku 2016 r. najszybciej rozwijał się faktoring eksportowy, z dynamiką 31%. Silny, 25% wzrost, odnotował też faktoring pełny. Te dwie odmiany faktoringu były motorem wzrost rynku. Oznacza to że, klienci firm faktoringowych doceniają usługę, która zapewnia bezpieczeństwo obrotu handlowego, zarówno w kraju jak i zagranicą. Faktoring pełny to usługa, w ramach której faktor finansuje, rozlicza i realizuje inkaso należności od kontrahentów , a dodatkowo przejmuje ryzyko braku zapłaty odbiorcy za dostarczony towar lub wykonaną usługę.

Za danych opublikowanych przez PZF wynika, że w 2016 roku z faktoringu skorzystało 7 853 klientów (7 046 w roku 2015) tj. Faktorzy sfinansowali 7,5 miliona faktur (6,5 mln w roku. 2015) wystawionych dla ponad 172 tys odbiorców.

W przekroju sektorowym najchętniej z usługi faktoringu korzystały firmy produkcyjne i dystrybucyjne.

Więcej informacji na stronie internetowej Polskiego Związku Faktorów.

polski_rynek_faktoringu_2016_infografika

Skontaktuj się z nami

Kuke finance - kontakt

22 312 41 80

Kuke finance - kontakt

Kuke finance - kontakt

Formularz kontaktowy

 

 

KUKE Finance

Celem naszej działalności jest finansowanie należności zagranicznych i krajowych w ramach wszystkich dostępnych na rynku rodzajów faktoringu, ze szczególnym uwzględnieniem faktoringu pełnego, czyli z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta.
Pomagamy firmom nie tylko poprawić płynność finansową, ale przede wszystkim kompleksowo zarządzać portfelem należności. Więcej

Faktoring

Oferowana przez nas usługa faktoringu
to kompleksowe rozwiązanie, które poza
zapewnieniem szybkiego dostępu do gotówki,
wiąże się również z pakietem dodatkowych usług,
takich jak prowadzenie kont rozliczeniowych
odbiorców, monitorowanie i egzekwowanie płatności.